Poduszki do medytacji

Poduszki medytacyjne są ważne dla każdej osoby, która praktykuje uważność. Aby medytacja była udana, potrzebujesz zachować odpowiednią pozycję. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie rozproszeń. Z wykorzystaniem poduszki do jogi oraz medytacji nie będziesz również narzekać na zdrętwiałe kończyny. Produkty, które wypełniam na przykład łuską gryczaną, doskonale dostosowują się do anatomii ciała człowieka. W związku z tym utrzymasz proste plecy oraz stabilną miednicę. Zapoznaj się z dostępnymi wyrobami i wybierz poduszkę do medytacji z łuską gryczaną idealną dla siebie.

Poduszki do medytacji — co dają?

Poduszki do jogi, a także poduszki do medytacji gwarantują, jak wspomnieliśmy, zachowanie optymalnej pozycji ciała. Oznacza to, że w trakcie praktyki będziesz siedzieć:

  • stabilnie,
  • bezpiecznie,
  • wygodnie.

Jednocześnie nie będzie Ci się chciało spać w trakcie medytacji. Taka sytuacja pojawiłaby się, gdybyś próbował praktykować na leżąco. Z kolei niekorzystanie z poduszek do medytacji i praktyka bezpośrednio na podłodze, wykładzinie lub dywanie, może powodować spory dyskomfort. Większość osób szybko zmagałaby się z bólem stawów, a także uciążliwymi obtarciami.

Poduszki do medytacji z łuską gryczaną sprawiają jednocześnie, że utrzymanie odpowiedniej pozycji w trakcie praktyki jest bezwysiłkowe i ułatwia skupienie. Dodatkową cechą tego produktu jest skuteczna izolacja od zimnego podłoża. Tym samym nie musisz obawiać się przeziębienia lub dolegliwości związanych z drogami moczowymi.

Poduszki do medytacji z łuską — dlaczego to wypełnienie?

Być może zastanawiasz się, dlaczego dostępne poduszki medytacyjne wypełnione są akurat łuską gryki. Odpowiedź tkwi oczywiście we właściwościach tej rośliny. Chodzi tutaj w dużej mierze o to, że to właśnie gryka oddziałuje leczniczo, przeciwbólowo i rehabilitacyjnie.

Zawarte w łusce gryczanej związki taninowe sprawiają dodatkowo, że masz gwarancję ochrony przed roztoczami, a także szkodliwymi drobnoustrojami. To właściwości szczególnie ważne dla dzieci oraz alergików. Trzeba również pamiętać o biopolu gryki. Dzięki tej właściwości rośliny w trakcie praktykowania medytacji lub jogi jesteś chroniony przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Z tego powodu sporo korzyści niesie obecność takiego przedmiotu w pokoju także wtedy, gdy nie medytujesz.

Pamiętaj również o tym, że łuski, które luźno przesuwają się w poduszce, zawsze dostosowują się do kształtu ciała człowieka. Żadnym problemem nie jest zatem przyjęcie na dłużej odpowiedniej pozycji do medytacji lub jogi.

Gdzie jeszcze przydadzą się poduszki medytacyjne?

Poduszki medytacyjne z ekologicznym i naturalnym wypełnieniem przydadzą się nie tylko w trakcie praktykowania uważności i wglądu. Ze względu na to, że są lekkie i „oddychają”, doskonale sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i w ogrodzie oraz na balkonie i tarasie. Bardzo komfortowe jest na przykład granie za ich pomocą na misach tybetańskich, malowanie farbami na podłodze albo spędzanie czasu w podróży. Lecznicze i relaksacyjne właściwości gryki docenisz zatem w bardzo wielu okolicznościach.

Poduszki do jogi są również doskonałym pomysłem na prezent. Ucieszą się z nich zarówno osoby, które uprawiają jogę, jak i medytujące w domowym zaciszu. Poduszki do medytacji na prezent mogą sprawić się także wtedy, gdy ktoś jeszcze nie zaczął praktykowania. Nie od dziś wiadomo, jak wiele korzyści niesie dla ciała, umysłu i ducha spędzanie czasu w stanie medytacji.

Dlaczego warto zdecydować się na poduszki do medytacji?

Poduszki medytacyjne z mojej oferty łączą w sobie prozdrowotne, rehabilitacyjne i relaksacyjne właściwości gryki z doskonałą estetyką poszewek. Nie tylko gwarantują one łatwe utrzymanie optymalnej pozycji w trakcie praktyki, ale również doskonale się prezentują. Zakupy w moim sklepie oznaczają także komfort wyboru. Spora liczba wariantów produktów daje Ci pewność, że wybierzesz idealny wariant także pod względem estetyki.

Oferta tego sklepu internetowego jest stosunkowo atrakcyjna cenowo. W związku z tym nie wydasz sporej kwoty, bez względu na to, na którą dokładnie poduszkę medytacyjną się zdecydujesz. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących dostępnego asortymentu chętnie wskażę Ci najlepsze rozwiązania. Serdecznie zapraszam do zakupów!

Moje konto